Masaż logopedyczny

Logopedia – praca nie tylko nad prawidłową wymową

Przez wiele lat logopedia kojarzona była głównie z pracą nad prawidłową artykulacją. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że logopedia jest jednak dziedziną niezwykle szeroką, łączącą wiedzę z płaszczyzny pedagogiki, psychologii czy fizjoterapii. Podczas zajęć logopedycznych wykorzystujemy różne formy i aktywności, pozwalające przybliżyć naszych podopiecznych do osiągnięcia założonych celów terapeutycznych. Jednym z rozwiązań przynoszących pozytywne rezultaty od pierwszych dni życia Dziecka jest masaż logopedyczny. Masaż taki, wykonujemy w naszym gabinecie w Gdańsku.

W trosce o prawidłowy rozwój nie tylko w aspekcie logopedycznym, ale także psycho-ruchowym, masaż dopasowujemy do potrzeb i możliwości Dzieci, z uwzględnieniem Ich poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

Na czym polega masaż logopedyczny?

Celem masażu logopedycznego jest regulacja napięcia mięśniowego oraz poprawa funkcji ustno- twarzowych m.in. umiejętności jedzenia, mówienia, czy wyrażania emocji mimiką. Wykonujemy zarówno masaż zewnętrzny (w obrębie stóp, dłoni, ramion, głowy, twarzy), jak i wewnętrzny (wewnątrz jamy ustnej). Wykonujemy zarówno masaż manualny jak i wibracyjny – z wykorzystaniem masażerów logopedycznych. Podczas masażu dbamy o to, by przebiegał on w poczuciu komfortu i przyjemności. Czas masażu umilamy naszym Podopiecznym śpiewaniem piosenek, mówieniem wierszyków lub dając przestrzeń do zabawy.